Tatilde Villaya Kiralama Sözleşmesi

Amaç ve Taraflar

Bu sözleşme; villayı kiralayan (sözleşmede müşteri olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (sözleşmede tatildevillaya olarak anılacaktır) arasında villanın belirli tarihler arasında kiralanması durumunda tarafların uyması gereken hususları belirtmek amacı ile hazırlanmıştır.

www.tatildevillaya.com internet sitesinde yer alan villalardan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteri bu sözleşmede yer alan şartları kabul etmiş sayılır. Sözleşme şartlarından herhangi birine aykırı davranış tatildevillaya'ya rezervasyonu iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme, alınan kaparo, depozito ve kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedelinin tamamını talep etme hakkı verir.

Müşteriler bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini tatildevillaya'nın onayı olmadan üçüncü kişilere devredemezler; tatildevillaya bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini üçüncü kişilere devredebilir.

tatildevillaya yapılan kirama ile ilgili olarak Müşteri ile villa/apart sahibi arasında aracı olmasından dolayı; komisyonculuk faturası keser.

İptal ve İade Şartları

 Müşteri giriş yaptıktan sonra, herhangi bir sebepten dolayı çıkış yapmak isterse veya çıkış yaparsa ücret iadesi yapılmaz.

Rezervasyon için gönderilen ön ödemenin iadesi kesinlikle yoktur.

Rezervasyonu gerçekleşen tarihe 60 gün veya daha fazla süre kalan iptallerde toplam bedelin %50'si, 60 ile 31 gün arası yapılan iptallerde toplam bedelin %70'i, 30 gün ve daha az süre kala yapılan iptallerde veya iptali bildirmeksizin Müşterinin gelmemesi durumunda toplam bedelin tamamı Müşteriden tahsil edilir.

Rezervasyon iptali aracılığı yapılan villa/apart sahibi ya da tatildevillaya tarafından gerçekleşirse; tatildevillaya Müşterinin yatırmış olduğu ön ödemenin tamamını iade etmekle yükümlüdür.

Kiralanan konuttan kaynaklanan ve tamiri mümkün olmayan arızalarda ise konutta konaklanmayan gün sayısı hesaplanarak ödeme yapılır, konaklanan gün ücreti iade edilmez.

Rezervasyon Tarih Değişikliği

Rezervasyon tarihi değiştirilmek istenirse, aracılığı yapılan villa/apart sahibinin kabul etmesi durumunda, en az 30 gün önceden belirtilmek şartıyla ön ödeme yapılması sonrasında 350 tl ek ücret ile tarih değiştirilebilir; ancak seçilen villa/apart değiştirilemez.

tatildevillaya, villa/apart sahipleri ve Müşteriler arasında aracılık yapan bir internet sitesidir ve kiralanan villa/apart ile ilgili yaşanabilecek aksaklıklardan (kaza, hastalık, yangın, hırsızlık, ölüm, boğulma, gezi, alışveriş, yiyecek, eğlence, ulaşım, seyahat, enerji kesintisi) kaynaklı sorumluluk kabul etmez ve bütün sorumluluk villa/apart sahibinindir. tatildevillaya, Müşteriden gelen şikayetleri en hızlı şekilde ilgili kişilere aktarmak ile sorumludur.

Villa Temizliği ve Ek Giderler

Havuz ve bahçe temizliği, elektrik, su, internet gibi giderler için ekstra bir ücret talep edilmez.

Havuz bakımı için sorumlu personelin periyodik bakımları yapabilmesi adına gerekli alanlara girmesi ve o alanlarda bulunması gerekir.

Günlük, haftalık ve aylık kiralamalara giriş temizliği fiyata dahildir; bir haftadan fazla süreli olan kiralamalarda haftalık temizlik fiyata dahildir; ekstra temizlik veya çarşaf değişimi ücrete tabidir.

Bazı villa veya apart sahiplerimizin özel isteğinden kaynaklı, bir hafta altı rezervasyonlarda temizlik ücreti istenebilir ya da bir hafta altında kiralamaya izin verilmez. 

 Yüzme Havuzları

Isıtmalı havuzlu seçeneklerde var olan havuzların sıcaklığı 20 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik gösterir. Elektrik kesintisi kaynaklı havuzun ısınmaması durumunda tatildevillaya sorumlu değildir.

Kiralanan konutun yüzme havuzu ve duşundan gelen sudan meydana gelen hastalık ve alerjiden tatildevillaya sorumlu değildir.

Kiralanan apart/villa çevresinde veya bünyesinde bulunan hayvanlardan, haşerelerden, böceklerden ve gübre kaynaklı kokulardan tatildevillaya sorumlu değildir. Doğa içerisinde bulunan villalarda bu gibi durumlar olabilir.

Hasar Depozitosu

 Girişte 500 tl ile 1000 tl arasında depozito alınıp; bir hasar oluşmaması ve evin temiz şekilde bırakılması durumunda çıkışta iade edilir; çıkışta bir hasar oluştuğu tespit edilirse bu depozitodan kesilip kalan miktar Müşteriye iade edilir; depozito bu hasarı karşılamaya yetmiyorsa kalan miktar Müşteriden o an nakit alınır.

Villa Kapasitesi

Kiralanmak istenen villa veya apartın web sitesindeki sayfasında belirtilen kişi kapasitesinden daha fazla kişinin konaklamasına izin verilmez; belirtilen kişi sayısından fazla kişi olması durumunda villa/apart sahibi bu kişileri evden çıkarma ya da ek ücret isteme hakkına sahiptir. Konaklayacak kişi sayısına 2 yaşından büyük olan her çocuk dahil edilir ve sayı buna göre hesaplanır.

Evcil Hayvan ve Sigara

Aksi internet sitemizde belirtilmediği sürece villaya evcil hayvan getirilmesi yasaktır.Aksi takdirde tatildevillaya  kiralama sözleşmesini tek taraflı feshetme ve herhangi bir geri ödeme yapmaksızın müşteriyi evden çıkarma hakkını saklı tutar.

Villaların kapalı alanlarında sigara içmek yasaktır.

Villaya Giriş ve Çıkışlar

Villaya giriş saati en erken 15:00, çıkış saati ise en geç 10:00 dur.

Müşterilerin hayat, sağlık, hırsızlık ve seyahat gibi kişisel sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir.

Müşteriler kiralama süresince çevreyi rahatsız edecek veya suç teşkil eden davranışlarda bulunması durumunda tatildevillaya Müşterilerin rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir ve ücret iadesi yapılmaz.

Muhafazakar ( havuzu dışarıdan görünmeyen) kategorisindeki villaların, dışarıdan görünmemesi konusunda %100 garanti verilmez ve oluşabilecek durumlarda tatildevillaya sorumluluk kabul etmez.

Güvenlik ve Gizlilik Politikası

tatildevillaya, Müşterilerin ad, soy ad, adres, telefon numarası, mail adresi gibi kişisel bilgilerini üçüncü kişilerle paylaşmaz; bu bilgiler istatistiksel veriler almak ve  kampanya bilgilendirmeleri yapmak için kullanılır. Bu veriler siber saldırılar sonucu üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda; tatildevillaya sorumluluk kabul etmez.

www.tatildevillaya.com kullanıcılarını tanımlama ve demografik bilgiler toplamak amacıyla kullanıcıların IP adreslerini kullanabilir.

Müşteri Sorumlulukları

Müşterilerin kiraladıkları apart veya villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır.

Kiralanan villa/apart ile ilgili yol, coğrafi konum, dekorasyon ve kullanılan malzeme ile ilgili oluşabilecek memnuniyetsizlik ve problemlerden tatildevillaya sorumlu değildir.

tatildevillaya verdiği coğrafi konum verileri yaklaşık verilerdir.

Mülkün yapımında kullanılan veya sunduğu olanaklardan kaynaklı yaşanabilecek kazalardan, problemlerden, ölümlerden; ayrıca  böcek ısırması, zehirlenme, alerji gibi sağlık problemlerinden tatildevillaya sorumlu değildir.

Müşteri kiraladığı apart veya villaya taahhüt ettiği tarihte giriş yapmak ve kalan ödemesini teslim etmek zorundadır; Müşteri rezervasyon süresi içinde farklı bir tarihte giriş yapmak isterse, kalan rezervasyon bedelinin tamamını rezervasyonun asıl başlangıç gününde yapmakla yükümlüdür. Ödemenin yapılmaması durumunda tatildevillaya yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.

Doğa ile iç içe sunduğumuz villa/apart seçeneklerimizde böcek ve haşere gibi oluşabilecek problemlerden tatildevillaya sorumlu değildir.

tatildevillaya ile ilgili internet sitesinde var olan resimlerdeki renk, büyüklük, küçüklük veya bazı dekorasyon ürünlerinin değiştirilmesi sonucu rezervasyon iptali söz konusu değildir.

Mücbir Sebep

Kontrol dışı gerçekleşen toplumsal ve sosyal olaylarda ( savaş tehdidi, terör faaliyetleri, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava şartları gibi) kaynaklanan rezervasyon iptallerinde ücret iadesi yapılmaz.

Kamu veya özel şirket çalışanlarının izin iptali durumlarında kiralama şartları tamamen geçerlidir.

Son Hükümler

Kiracı, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın 27.11.2014 tarih ve Resmi Gazete 29188 Sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik' in Cayma Hakkının İstisnaları başlıklı 15/g maddesi gereği, hiçbir şekilde cayma hakkını kullanamayacaktır.

Herhangi bir villa veya apart için rezervasyon yaptıran Müşteri yukarıdaki şart ve koşulları tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bu şart ve koşullara aykırı bir davranış tatildevillaya’ya rezervasyonu tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamını talep etme hakkı verir.

Görevli Mahkeme

Bu sözleşme ile ilgili konularda ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.


Anasayfa

Hesap

İletişim

Menu